04 09
Laiko planavimas. Kokios priemonės padeda planuoti laiką.

Laiko planavimas. Kokios priemonės padeda planuoti laiką.

Laiko planavimas svarbus tikrai kiekvienam, nesvarbu ar Jūs esate didelės įmonės vadovas, paprastas darbuotojas ar „freelancer‘is“, visi norime kuo efektyviau, produktyviau išnaudoti savo laiką ir pasiekti savo užsibrėžtus tikslus per kuo trumpesnį terminą. Laiko planavimui galima pasitelkti daugybę metodų, o juos įgyvendinti padeda įvairios priemonės.

    Lipnūs lapeliai

Lipnūs lapeliai – viena populiariausių priemonių darbų planavimui ar bent jų priminimui. Dažniausiai lipnieji lapeliai klijuojami gerai matomose vietose, kad vis primintų ką nors atlikti. Lipnieji lapeliai puikiai tinka Kanban sistemoje, kuomet yra stebimas visas darbo procesas. Viename gale suklijuojami lipnieji lapeliai kuriuose parašyta ką reikia atlikti, viduryje – kas šiuo metu atliekama, o dešinės pusės pabaigoje suklijuojami lapeliai, kurie rodo kas jau atlikta. Tokiu būdu galima stebėti darbų procesą, užbaigtumą.

    Darbo knygos

Darbo knyga – universali priemonė darbų planavimui, ji puikiai tinka tiek smulkiems darbams, tiek ilgo laikotarpio tikslams planuoti. Darbo knyga gali būti suskirstyta valandomis, dienomis, savaitėmis ar mėnesiais, todėl galite lengvai susiplanuoti įvairios trukmės užduotis, jas perkelti, sukeisti su kitomis. Darbo knyga (kalendorius) gali būti įvairių spalvų, medžiagų, dydžių, tad tikrai rasite sau tinkančią ir patinkančią.

    Bloknotai

Bloknotai yra paprasta, dažnai naudojama priemonė užrašams. Bloknotas puikiai tinka vadinamam „Final Version“ laiko planavimo metodui. Taip vadinamas paprasčiausias visos dienos darbų sąrašas, tai ypatingai paprastas metodas. Žvelgiant per bloknote užrašytą sąrašą ieškoma darbo kurį norisi atlikti, jis pažymimas taškeliu, tuomet ieškoma kitos užduoties, kurią norisi atlikti pirmiau pirmojo. Tokiu būdų išrenkami 3-5 darbai, kuriuos norisi atlikti, padarius šiuos darbus iki galo procesas kartojamas iš naujo. Šis metodas padeda atlikti visas užduotis ir jie paskirstomi pagal įgeidžius.

    Dokumentų dėklai

Jeigu mėgstate visas savo darbo priemones laikyti vienoje vietoje, rekomenduojame įsigyti dokumentų dėklą. Šis dėklas tinka ne tik įvairių konferencijų ar kitų renginių metu, jį galite naudoti ir kasdien. Dokumentų dėkle galėsite susidėti tiek lipnius lapelius, tiek bloknotą, tušinuką ar vizitines korteles. Vienoje vietoje turėsite visas priemones laiko planavimui, tad pasikeitus planams galėsite patogiai pakeisti darbų sąrašus, perkelti užduotis, o norint neužmiršti svarbios užduoties ar kilusios idėjos turėsite galimybę greitai paimti lipnų lapelį ir užklijuoti jį kur Jums patogu. Taigi, naudodami dokumentų dėklą būsite labiau organizuoti ir taupysite laiką.

    Ar būtina planuoti laiką?

Laiko planavimas ženkliai padidina žmogaus efektyvumą, naudojant įvairias priemones ir metodus galima atlikti daugiau užduočių ir sutaupyti laiko poilsiui, tačiau nei lipnūs lapeliai, nei darbo knygos ar bloknotai nepadės Jums atrasti norą planuoti laiką. Jeigu versite save planuoti laiką, būti efektyviu, tačiau nematysite tame prasmės – Jūsų laiko planavimas mažai ką pakeis, darbus atidėsite, atliksite kitokia nei numatyta tvarka, juk tam reikia ir disciplinos. Galų gale dalis žmonių mėgsta gyventi chaotiškai ir improvizuoti. Taigi, tik jeigu tikrai norite planuoti laiką, greičiau pasiekti užsibrėžtų tikslų ar tiesiog nuveikti daugiau – įsigykite lipnių lapelių, darbo knygą ar bloknotą, pritaikykite patinkantį laiko planavimo metodą ir stebėkite, ar jaučiatės gerai ir Jums tai patinka, ar kankinate save.

Kategorijos