03 29
USB raktas (flash‘as). 5 naudingi patarimai norintiems išsirinkti teisingai.

USB raktas (flash‘as). 5 naudingi patarimai norintiems išsirinkti teisingai.

USB atmintukas – neatskiriamas pagalbininkas norint patogiai ir kompaktiškai perkelti ar laikyti duomenis. Tai yra optimaliausias būdas perkelti ar talpinti muzikos, nuotraukų ar svarbių dokumentų failus. USB raktai gali būti skirstomi pagal jungtis, kartas, apsaugos lygius, nuskaitymo greičius, kainas ir talpą. Šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų kaip atmintuką išsirinkti teisingai.

                 USB atmintuko talpa

Vidinė talpa yra vienas iš svarbiausių dalykų renkantis USB raktą. Pasirinkimą, kokios talpos atmintuką rinktis priklauso nuo to, ką planuojate su juo veikti. Jeigu planuojate talpinti daugybę failų (nuotraukas, muziką, kompiuterinius žaidimus) reikėtų rinktis didesnės talpos, pavyzdžiui 64 ar 128Gb USB raktą, o jeigu atmintinė Jums reikalinga tik perkelti smulkius dokumentus – rinkitės mažesnės talpos atmintuką, toks pasirinkimas leis sutaupyti.

                  Kaina

Dažnai pasitaikanti klaida – netinkamai įvertinta USB rakto kaina. Verta įsidėmėti, kad USB atmintukų kainos dažnai keičiasi pakopomis, tai reiškia, kad 1Gb, 2Gb, 3Gb ir 4Gb USB raktai dažniausiai kainuoja tiek pat, tačiau visuomet vertėtų rinktis daugiau vietos turinčią atmintinę, juk papildoma vieta visuomet praverčia. Sekanti pakopa 4-8Gb, šios atmintinės taip pat kainuoja panašiai, o skirtumas tarp 4Gb ir 8Gb, žvelgiant į vidinę talpą, tikrai nemažas. Toliau USB atmintinių kainos dažniausiai didėja kas 4Gb, vadinasi 12Gb ir 16Gb kainų skirtumas bus jaučiamas. Taigi, visuomet gerai įvertinkite USB rakto kainą palygindami su didesnės ar mažesnės talpos atmintuku.

                  USB sąsajos

Vienas iš svarbiausių aspektų į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – USB rakto jungtis. Šiuo metu populiariausios jungtys yra 2.0 ir 3.0, skirtumas tarp jų – duomenų perkėlimo greitis. 3.0 jungtis yra naujos kartos jungtis su kuria savo duomenis perkelsite gerokai sparčiau. Nuo jungties taip pat priklauso ir USB rakto kaina, atmintukas su naujos kartos sąsaja kainuos daugiau, dėl šios priežasties įvertinkite ar Jums tai reikalinga. Jeigu ketinate įsigyti didelės talpos atmintuką ir dažnai perkelti daugybę failų – rekomenduojame rinktis 3.0 jungtį turinį USB raktą.

                  USB raktas su papildoma apsauga.

Šiuo atveju kalbame tiek apie išorinę, tiek apie vidinę apsaugą. USB raktas gali būti apsaugotas Jūsų pirštų antspaudu ar kodu, tačiau tokias priemones dažniausiai naudoja tik itin svarbius dokumentus laikantys asmenys. Kalbant apie išorinę USB rakto apsaugą, dažniausiai tai būna storesnis arba iš tvirtesnių medžiagų sukurtas atmintuko korpusas, tad jeigu USB raktą naudosite vietose, kur yra galimybė pažeisti atmintinę – geriau rinkitės tvirtesnį (Metalinį) USB raktą.

                  USB atmintuko nuskaitymo greitis.

Dar viena svarbi USB rakto savybė – nuskaitymo greitis. Nuskaitymo sparta žymima Mb/s. Jeigu USB raktą planuojate naudoti nedideliems failams, patariame per daug dėmesio į šį aspektą nekreipti, tačiau norint perkelti daug vietos užimančius failus reikia kuo daugiau Mb/s. Jeigu renkatės atmintuką su naujos kartos 3.0 jungtimi turėtumėte likti patenkinti duomenų perkėlimo greičiu, o jeigu esate ypatingai reiklus ir skubantis žmogus, rekomenduojame rinktis bent 150 ar 200Mb/s greitį išvystantį USB raktą.

                  USB rakto forma, dydis, dizainas.

Nors ir nedidelė, tačiau dažnai pasitaikanti klaida – pirmo pasitaikiusio ir būtinai gražiausio, įdomiausių formų USB rakto pirkimas. Norime atkreipti dėmesį, kad dažnai keistų formų atmintukai nėra patogūs prijungti prie kompiuterio ar nešiotis kišenėje. Svarbiausias dalykas, kalbant ne apie vidinius parametrus, o apie atmintuko išorę, yra tai, kad jis turi būti praktiškas, kompaktiškas, o atmintuko korpusą reikėtų rinktis pagal savo poreikius. Plastikiniai atmintukai yra mažiau atsparūs smūgiams nei metaliniai, tačiau tuo pačiu ir pigesni. Atmintukai su odos elementais ir mediniai atrodo solidžiai, o juos liesti malonu. Taigi, visuomet prisiminkite, kad perkate ne aksesuarą, o įrenginį, todėl visų pirmą reikėtų atkreipti dėmesį į parametrus ir komfortabilumą.

Kategorijos